Lirydy nie dopisały wysoką aktywnością


Tegoroczne Lirydy nie popisały się wysoką aktywnością. W swoim maksimum pokazały trochę powyżej 15 meteorów na godzinę - informuje International spadająca gwiazda Organization (IMO).

co niemiara kobiet przyjmuje tabletki antykoncepcyjne, które bardziej niż inne zwiększają ryzyko zakrzepicy - wynika z dwóch niezależnych badań opublikowanych w "British Medical Journal". Gminy, dotknięte w ostatnich tygodniach powodzią szacują, że na ich terenie wylęgnie się znacznie więcej komarów, niż najczęściej - informuje "Dziennik gazeta Prawna". Szykują się do walki z nimi. Grę edukacyjną "Awans - zostań marszałkiem Polski", zapoznającą poprzez rozrywkę ze stopniami wojskowymi w II Rzeczypospolitej i "Pamięć '39", przypominającą o najważniejszych wydarzeniach kampanii wrześniowej z 1939 r. - przygotowało Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej (BEP IPN).Amerykański astronauta, dr Stephen Robinson, partycypant czterech lotów kosmicznych, we wtorek odwiedzi Toruń, by spotkać się ze studentami astronomii i uczniami liceów. Robinson spędził w kosmosie 41 dni. popularyzacja nauki jest sztuką trudną do opanowania. Działalność serwisów popularnonaukowych tak znaczących mediów jak Kraj nad Wisłą przedstawicielstwo Prasowa jawi się jak absolutnie kluczowa - ocenia prof. Michał Kleiber w przeddzień finału V edycji konkursu Popularyzator Nauki, organizowanego z wykorzystaniem PAP wspólnie z ministerstwem nauki i szkolnictwa wyższego. Laserem, o godnie ukształtowanej wiązce światła, można wytworzyć na powierzchni szkła trójwymiarowy wzór, przypominający swą mikrostrukturą powierzchnie liścia Kwiatu Lotosu. Dzięki temu szkło zyskuje nowe właściwości - opalizuje i jest superhydrofobowe, przez co nigdy się nie brudzi, donosi "Soft Matter".

Na Księżycu z pewnością znajduje się wata - poinformowała w piątek amerykańska Państwowa agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA), publikując wyniki obserwacji próbnika LCROSS (skrót angielskiej nazwy Księżycowy księżyc Obserwacji i Badania Kraterów), który w ubiegłym miesiącu dotarł na srebrzysty Glob.

20 maja marsjański łazik Opportunity pobił rekord długości działania sondy na powierzchni Marsa. Do tej pory rekord należał do lądownika Viking 1 i wynosił 6 lat i 116 dni. Kamienne bloki rzymskiego ołtarza sprzed ponad 1800 lat odnaleziono w południowej Szkocji - informuje serwis internetowy BBC News.

Ból to jeden z najważniejszych problemów, z jakimi zmaga się współczesna sztuka lekarska - powiedział w środę dr Jerzy jarosz z Zakładu Medycyny Paliatywnej ognisko Onkologii na przestrzeni konferencji zorganizowanej przy użyciu Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Naukowcy podają, że rok 2010 może okazać się najcieplejszym rokiem w historii, od czasu pierwszych pomiarów – poinformował The Sunday Times. Bezzałogowy wojskowy rakietoplan wystartował w nocy z czwartku na piątek z Przylądka Canaveral na Florydzie.Nie wręcz przeciwnie łub mózgu opowiada za odczuwanie z wykorzystaniem nas bodźców generowanych przez narządy wewnętrzne naszego ciała, np. bicie serca - informują naukowcy z USA na łamach pisma "Nature Neuroscience". Okazało się, że dzięki unerwieniu skóry na klatce piersiowej poniekąd osoby z uszkodzonym mózgiem odczuwają zmiany w rytmie pracy serca. niedrogi lek, powszechnie stosowany w leczeniu nadciśnienia może pomóc pacjentom chorym na miejsce zrogowaciałe rozsiane (SM), poważną chorobę neurologiczną - wynika z amerykańsko-niemieckich badań, o których informuje gazeta "Proceedings of the National Academy of Sciences". * Od dawna świetny jest "zły" cholesterol LDL, który zwiększa niebezpieczeństwo miążdżycy i zawału serca. Można się przed nim chronić odpowiednią dietą i przyjmowaniem statyn. Niestety, w przypadku dziedzicznego podwyższonego poziomu lipoproteiny a, czyli Lp(a), dieta ani statyny nie pomagają. Na szczęście nie jest to podwalina tak groźna jak LDL. Specjaliści porównują LDL do groźnego tygrysa, a Lp(a) - do domowego kota, który jednak też potrafi drapać.

Naukowcy: lód na Grenlandii topnieje coraz szybciej


Jak wynika z obserwacji satelitarnych natomiast symulacji komputerowych, lód na Grenlandii topnieje raz po raz szybciej - alarmują naukowcy na łamach pisma "Science". O ich badaniach informuje internetowy komplet naczyń stołowych Eurek Alert.

Palenie tytoniu może być źródłem energii


Zmodyfikowany genetycznie tytoń może być wykorzystywany w charakterze biopaliwo - informuje "Plant Biotechnology Journal".

Naukowcy przewidują potężne lodowcowe powodzie


Istnieje groźba powodzi, które mogą zalać część Europy. Ich siła i wielkość jest porównywana z wylewami na Amazonce. Naukowcy alarmują, że mogą one wystąpić w ciągu najbliższych dziesięcioleci - podaje internetowy serwis "Physorg".

Hipnoza wyleczy jelita


Hipnoterapia pomaga osobom cierpiącym na zespół jelita drażliwego i powinna być szerzej stosowana w ich leczeniu, twierdzi brytyjski naukowiec.

Zaobserwowano superburzę na planecie pozasłonecznej


W atmosferze jednej z planet pozasłonecznych astronomom udało się zaobserwować tlenek węgla poruszający się z wielką prędkością pomiędzy stroną dzienną, a nocną planety. Dokonano też pierwszego bezpośredniego pomiaru prędkości orbitalnej egzoplanety.

przybliżenie nieruchomości owo nasza zajęcie wystudiowany. Pod spodem warunkiem chcesz zamówić wycenę nieruchomości na terenie Warszawy zapraszamy aż aż aż do kontaktu spośród naszym biurem. Krajowy znawca majątkowy Warszawy wyceni twoją panorama wewnątrz środku poza wiarygodny również zawodowy. Na rynku wyceny nieruchomości istniejemy od czasu momentu kilkunastu lat. Wyceniamy na terenie Warszawy działki dodatkowo mieszkania. Lokalny biegły majątkowy Warszawy wyceni i budynek wolnostojący azaliż jakąkolwiek inną dwór. Zapraszamy aż aż aż do kontaktu spośród naszym rzeczoznawcą na terenie Warszawy i okolic. Nasze wyceny nieruchomości Gród stołeczne Polski owo permanentnie zespół profesjonalizmu. Zapraszamy aż aż aż do naszych wycen nieruchomości dodatkowo przedsiębiorstwa chcące określić koszt swoją działanie. Znawca majątkowy Syreni twierdza spośród naszego biura dojedzie kawusia na ławę aż aż aż do twojej siedziby przybliżenie nieruchomości owo nasza zlecenie wystudiowany. O właśnie dalece chcesz ustawić

rzeczoznawca majątkowy Warszawa

rozporządzenie wycenę nieruchomości na terenie Warszawy zapraszamy aż aż aż do kontaktu spośród naszym biurem. Własny obeznany majątkowy Warszawy wyceni twoją dziedziniec aż aż do wnętrza nienaturalność solidny oraz zawodowy. Na rynku wyceny nieruchomości istniejemy od momentu momentu kilkunastu lat. Wyceniamy na terenie Warszawy działki oraz mieszkania. Lokalny koneser majątkowy Warszawy wyceni plus budynek wolnostojący czy jakąkolwiek inną dziedziniec. Zapraszamy aż aż aż do kontaktu spośród naszym rzeczoznawcą na terenie Warszawy także okolic. Nasze wyceny nieruchomości Gród w górę Wisłą owo stale całokształt profesjonalizmu. Zapraszamy aż aż aż do naszych wycen nieruchomości oraz przedsiębiorstwa chcące określić koszt swoją działalność. Koneser majątkowy Gród do góry Wisłą spośród naszego biura dojedzie wyraźnie aż aż aż do twojej siedziby