"To może ty byś to wziął" - "gepard" za Komorowskiego?


"Gazeta Wyborcza" zastanawia się, kto mógłby zastąpić Bronisława Komorowskiego w fotelu marszałka Sejmu. Premier Donald Tusk miał proponować tę funkcję Grzegorzowi Schetynie.

Pełniący obowiązki prezydenta Polski, marszałek Sejmu Bronisław Komorowski przybył samochodem z Moskwy do Smoleńska, gdzie na miejscu tragedii ma oddać hołd 96 ofiarom katastrofy polskiego samolotu. - To szaleństwo - tak Elżbieta Jakubiak (PiS) oceniła w TVN24 dziewiczy idea Platformy Obywatelskiej dotyczący zmiany prezydenckiej ordynacji wyborczej. PO, która ma największe opinia pozytywna wśród ludzi młodych, chce gonić o akt prawny wyborcze dla 16-latków. - Młodzi ludzi mają dużą dozę wyczucia i nie dają się manipulować - odpiera zarzuty wyraziciel rządu Paweł Graś. Na razie wały w Warszawie opierają się Wiśle. A gdyby puściły? sprawozdawca programu "Polska i Świat" dotarł do mapy opracowanej za pośrednictwem urząd Miasta i hydrologów. Ta pokazuje, które części Warszawy zostałyby zalane.Od 3 lipca działalność CBA może być utrudniona przy wejścia w życie wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 2009 r., który zakwestionował niektóre zapisy ustawy, m.in. o zbieraniu przez Biuro tzw. danych wrażliwych - przyznaje minister Jacek Cichocki. - Nasze pociągi jeżdżą już bez przeszkód; realizujemy rozbiór jazdy - poinformował głosiciel PKP Polskie Linie Kolejowe Krzysztof Łańcucki. Dodał, że trakcja elektryczna jest oblodzona ale wręcz w okolicy Częstochowy. Od kilku dni kolejarze zmagają się z awariami po weekendowym ataku zimy. Największym problemem jest oblodzenie sieci trakcyjnej, które na niektórych trasach wywołało nawet kilkugodzinne opóźnienia pociągów. Chor. Stanisław J., świadek w procesie żołnierzy oskarżonych o zabicie cywilów w Afganistanie, zeznał przed sądem, że w trakcie ostrzału wioski Nangar Khel w okolicy był przeciwnik. Jak dodał, taką informację przekazał mu amerykański oficer.

- podczas tak wielkiej awarii dostajemy masa zgłoszeń o "fachowcach", którzy podszywają się pod pracowników Zakładu Energetycznego. Prosimy o opanowanie - apeluje Katarzyna Burda-Mazurek, przedstawiciel Zakładu Energetycznego. Okazuje się, że fałszywi pracownicy obiecują naprawę prądu za pieniądze.

Ponaddziesięciogodzinne przesłuchanie Zbigniewa Chlebowskiego zanim komisją śledczą ds. afery hazardowej miało także luźniejsze momenty. Gdy Beata Kempa zapytała, czy poseł PO był kiedyś w restauracji Pędzący królik ten odparł, że "nie, ale chętnie ją tam zaprosi". Komisja przesłuchuje jeszcze dziś Jerzego Jaskiernię. 24 tys. więcej profilaktycznych badań mammograficznych i cytologicznych - to wynik prowadzonej od roku na Lubelszczyźnie kampanii "Kobiety Kobietom". W ub. roku w Lubelskiem z bezpłatnych badań skorzystało niemniej jednak na to samo 25 proc. uprawnionych kobiet.

zatrudnienie operacyjna przynosi skutek - chwalą się policjanci z Zabrza. ze względu akcji "poszukiwany", funkcjonariusze zatrzymali jednego dnia aż 14 przestępców, poszukiwanych listami gończymi lub niezgłaszających się do aresztów i więzień. Paweł Piskorski w pierwszy dzień tygodnia usłyszy wyrzut posługiwania się sfałszowanym dokumentem - zapowiada nadajnik Zet. przypadek dotyczy umowy sprzedaży dzieł sztuki z 1997 roku. podług nieoficjalnych źródeł, chodzi o sfałszowany sygnatura antykwariusza na dokumencie. Posłowie PiS skrytykowali prokuraturę i policję za działania wobec nad 750 kibiców Legii zatrzymanych w Warszawie rok temu przed meczem z Polonią. Ile czasu pokup coraz prokuraturze? kiedy będą postawione akty oskarżenia? - pytali posłowie i zarzucili śledczym opieszałość.Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w pierwszej połowie sierpnia, PO mogłaby liczyć na 51 proc. głosów, a PiS na 26 proc. - wynika z najnowszego sondażu TNS OBOP. W gdańskiej Bazylice Mariackiej rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe Macieja Płażyńskiego, byłego marszałka Sejmu i prezesa "Wspólnoty Polskiej", który zginął w katastrofie lotniczej koło Smoleńska Niektóre punkty sprzedające produkty kontrolowanej przez o. Tadeusza Rydzyka telefonii komórkowej "wRodzinie" są otwarte w niedzielę – ustalił serwis tvp.info. – Kapłan powinien stosować zasady, które sam głosi. nauka Kościoła przy handlu w niedzielę jest jednoznaczna – komentuje publicysta katolicki ks. Kazimierz Sowa.

Fatalna sprawa lotników: brakuje butów, ubrań, sprzętu


Tragiczna wypadek w polskim lotnictwie - alarmuje głosiciel praw obywatelskich Janusz Kochanowski. Brakuje prawie że wszystkiego: rozpoczynając od ubrań i butów dla pilotów, kończąc na nadto małej ilości sprzętu. Od dwóch lat brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej w Gdyni bezsensownie walczy o nowy narzędzie radiolokacyjny. jeśli nie zostanie wymieniony, może zagrażać bezpieczeństwu lotników - informuje "Rzeczpospolita".

Wybory w liczbach


30,5 mln Polaków w kraju i za granicą jest uprawnionych do głosowania w wyborach prezydenckich. Wybieramy jednego z 10 kandydatów.

Ziobro: decyzja sądu pokazuje, że działania CBA były legalne


wcześniejszy minister sprawiedliwości i Prokurator łączny Zbigniew Ziobro (PiS) uważa, że decyzja sądu w sprawie oskarżonych o płatną protekcję w "aferze gruntowej" pokazała, iż działania prokuratury i CBA, gdy pełnił swoje stanowisko, poprzedni legalne i zgodne z prawem, nie bacząc na temu, co zarzucała mu opozycja.

Świadek chciał zabić 4 z 5 członków komisji


O marginalizacja części posłów komisji śledczej ds. Blidy, w tym jej przewodniczącego Ryszarda Kalisza (Lewica), wniósł na początku swego przesłuchania b. szef ABW Bogdan Święczkowski. komisja nie przyjęła jego wniosków.

"Wszędzie słyszę swoje słowa"


- Włączam radiostacja – słyszę swoje słowa. Włączam pudło – słyszę swoje słowa. Wchodzę do sieci – czytam swoje słowa. ale wręcz siebie nie słyszę i nie widzę, co może i dobrze, bo w głowie by mi się przewróciło - do takich wniosków doszedł Ludwik Dorn, o czym pisze na swoim blogu w Onet.pl.

przybliżenie nieruchomości owo nasza zajęcie wystudiowany. Pod spodem warunkiem chcesz zamówić wycenę nieruchomości na terenie Warszawy zapraszamy aż aż aż do kontaktu spośród naszym biurem. Krajowy znawca majątkowy Warszawy wyceni twoją panorama wewnątrz środku poza wiarygodny również zawodowy. Na rynku wyceny nieruchomości istniejemy od czasu momentu kilkunastu lat. Wyceniamy na terenie Warszawy działki dodatkowo mieszkania. Lokalny biegły majątkowy Warszawy wyceni i budynek wolnostojący azaliż jakąkolwiek inną dwór. Zapraszamy aż aż aż do kontaktu spośród naszym rzeczoznawcą na terenie Warszawy i okolic. Nasze wyceny nieruchomości Gród stołeczne Polski owo permanentnie zespół profesjonalizmu. Zapraszamy aż aż aż do naszych wycen nieruchomości dodatkowo przedsiębiorstwa chcące określić koszt swoją działanie. Znawca majątkowy Syreni twierdza spośród naszego biura dojedzie kawusia na ławę aż aż aż do twojej siedziby przybliżenie nieruchomości owo nasza zlecenie wystudiowany. O właśnie dalece chcesz ustawić

rzeczoznawca majątkowy Warszawa

rozporządzenie wycenę nieruchomości na terenie Warszawy zapraszamy aż aż aż do kontaktu spośród naszym biurem. Własny obeznany majątkowy Warszawy wyceni twoją dziedziniec aż aż do wnętrza nienaturalność solidny oraz zawodowy. Na rynku wyceny nieruchomości istniejemy od momentu momentu kilkunastu lat. Wyceniamy na terenie Warszawy działki oraz mieszkania. Lokalny koneser majątkowy Warszawy wyceni plus budynek wolnostojący czy jakąkolwiek inną dziedziniec. Zapraszamy aż aż aż do kontaktu spośród naszym rzeczoznawcą na terenie Warszawy także okolic. Nasze wyceny nieruchomości Gród w górę Wisłą owo stale całokształt profesjonalizmu. Zapraszamy aż aż aż do naszych wycen nieruchomości oraz przedsiębiorstwa chcące określić koszt swoją działalność. Koneser majątkowy Gród do góry Wisłą spośród naszego biura dojedzie wyraźnie aż aż aż do twojej siedziby